Danışma Hattı

Genel Kurul Basın Bülteni

Genel Kurul Basın Bülteni

BASIN BÜLTENİ 


Ergaz yönetimi ,  48. Olağan Genel Kurul’da güven tazeledi!

Enerji sektörünün güçlü temsilcisi  Ergaz A.Ş.'nin yönetici kadrosu, yapılan olağan genel kurul toplantısında güven tazeledi. Genel Kurul üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı Abubekir Yağız ve ekibine  yeni dönem için de yönetim vizesi verdi.

30.03.2023  tarihinde Şirket Genel merkezinde Ergaz ortaklarının katılımıyla gerçekleşen 2022 Yılı 48. Olağan Genel Kurul toplantısı, yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirme ile başladı. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Abubekir Yağız kongrenin açılış konuşmasında genel durum değerlendirmesi ile yeni hedefleri belirleyen açıklamalar yaptı


Ergaz, 2022 yılında sektör daralmasına rağmen büyümesini sürdürmüştür. 


‘’ Saygıdeğer ortaklarımız , öncelikle hoş geldiniz. Kongremizin, şirketimize , ortaklarımıza ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ederim ‘’ diyerek sözlerine başlayan  Abubekir Yağız, ‘’ Daralan LPG sektöründe bir çok firma faaliyetine son verirken , görev aldığımız günden itibaren doğru stratejiler uygulayarak , şirketimize ve ortaklarımıza önemli değerler kattık. Özellikle personel istihdamında ve verimliliğinde olumlu katkılarda bulunduk. LPG piyasası her geçen gün daraldığı için akaryakıt ve inşaat sektöründe de olağanüstü gayret sarf ediyoruz. Kuruluşundan bugüne kadar tam 48 yıldır Ülke ekonomisine destek olan ve sektördeki lokomotif firmalardan biri olan Ergaz’ın marka değerinin sürekli yükselmesi adına tüm  yönetim olarak çalışmalarımız devam ediyor. Gayret ve samimiyetimiz rekabet gücümüzü her daim yüksek tutmuştur. Tüm gücümüz ve enerjimizle emin adımlarla hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle geçtiğimiz ay Ülkemizdeki deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, hayatta kalanlara sabırlar diliyorum. Ergaz ailesi olarak firmamız deprem bölgesine 2,5 milyon TL tutarında tüp ve gaz yardımı yapmıştır. ’’ dedi.

Daha sonra şirket ortakları söz alarak yönetim hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Genel Kurul toplantısında Ergaz`ın 2022 yılı mali tabloları onaylandı , Yönetim Kurulu Üyeleri ibra edildi.


Her yıl dağıtılan temettüler bu yıl da dağıtılacak


Ergaz A.Ş.'nin kuruluşundan beri hiç kesintiye uğratılmadan her yıl dağıtılan temettülerin bu yıl da dağıtılmasına karar verildi. 


Yönetici kadro değişmedi


Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Abubekir Yağız , desteklerinden ve kendilerine yeni dönemde de şirketi yönetme sorumluluğu vermelerinden dolayı ortaklara teşekkür ederek, her zaman olduğu gibi  şirket misyonuna ve vizyonuna layık bir şekilde çalışacaklarına dair taahhütte bulundu. 


2