Danışma Hattı

Türkiye Ekonomisine Ergaz Enerjisi

Türkiye Ekonomisine Ergaz Enerjisi

“Akaryakıt Depolama ve Karadolum Terminali” hizmete girdi…..
Türkiye enerji sektörünün köklü kuruluşu Ergaz’ın akaryakıt sektöründeki genç ve dinamik markası Bluepet, Doğu Anadolu Bölgesinde akaryakıt depolama ve karadolum terminali kurdu.
1978 yılında Erzurum’dan yola çıkarak Türkiye’nin milli bir markası haline gelen Ergaz, yeni markası Bluepet ile akaryakıt dağıtım sektöründe büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinde planlanmış 26.000 m3 kapasiteli , 60.000.000 TL ‘lik yatırımın 1.Etabı olan “Akaryakıt Depolama ve Karadolum Terminali” hizmete açıldı….
Yarım asır önce bölgenin tüp gaz sıkıntısının giderilmesi noktasında , Doğu Anadolu Bölgesinin LPG sektöründeki ilk ve en büyük yatırımını yapan ERGAZ GRUP ’un BLUEPET markasıyla hayata geçirdiği Depolama ve Kara Dolum Terminali de , bu kapsamda Akaryakıt Sektöründe özel sektörün yaptığı ilk ve en büyük yatırım olma özelliğini taşıyor.
Bluepet, akaryakıtta yeni tercih olacak
Konu hakkında bilgi veren Ergaz Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abubekir Yağız, “Bölge ekonomisine olumlu katma değer sağlayacak olan bu akaryakıt depolama ve dolum terminali, akaryakıt satış istasyonları için nakliye bedeli başta olmak üzere önemli avantajlar sağlayacak, Yatırımımız Türkiye’ye ,Doğu Anadolu Bölgesine ve Milletimize hayırlı olsun ’’dedi.

——————————————————————————————————————–

Haberle ilgili basından bir kaç başlık

:s://www.menemenhaber.com.tr/turkiye-ekonomisine-ergaz-enerjisi/18500/

http://www.haberalanya.com.tr/erzurum/turkiye-ekonomisine-ergaz-enerjisi-h245605.html

https://www.sondakika.com/haber/haber-turkiye-ekonomisine-ergaz-enerjisi-13738426/

https://www.haberofisi.com.tr/tr/haberler/haberler/erzurum/turkiye-ekonomisine-ergaz-enerjisi-ph0BMRqqglss